SKU: 9+9+15MSZ-AY+MXZ-3F54VF
Mitsubishi Electric Trial Split Inverter Air Conditioner Plus Line MSZ-AY series 9+9+15 btu with MXZ-3F54VF Integrated Wi-Fi R-32 9000+9000+15000 A+++
Tax included Shipping calculated at checkout.
Come funziona la spedizione
I costi di spedizione variano a seconda del peso e della modalità di spedizione dell'ordine.
I nostri servizi di spedizione:
  • Spedizione standard: consegna stimata dai 2 ai 5 giorni lavorativi
Servizio clienti
Description
INTERNAL UNIT
1) Model:
  • Indoor Unit catalog code: 2x MSZ-AY25VGKP
  • Power: 9000 Btu
  • Integrated Wi-Fi
Dimensions and weight
  • Internal Unit Dimensions (HxWxD): 299x798x245 mm
  • Internal Unit Weight: 11 Kg
2) Model:
  • Indoor Unit catalog code: MSZ-AY42VGKP
  • Power: 15000 Btu
  • Integrated Wi-Fi
Dimensions and weight
  • Internal Unit Weight: 11 Kg
External Unit
Model:
  • Outdoor Unit catalog code: MXZ-3F54VF2/3
  • Max indoor units: up to 3 indoor units
Energy efficiency:
  • SEER: 8.52
  • SCOP: 4.61
  • Cooling Energy Efficiency Class: A+++
  • Heating Energy Efficiency Class: A++
  • Annual energy consumption in Cooling: 222 kWh/a
  • Annual energy consumption in Heating: 1520 kWh/a
Performance:
  • Cooling Capacity: 5.4 kW
  • Heating Capacity: 7.0 kW
  • Cooling absorption: 1.32 kW
  • Heating absorption: 1.4 kW
  • Sound power level: 60 dB(A)
  • Sound pressure level: 46~50 dB(A)
Characteristics:
  • Power (V/Hz/Φ): 220~240/50/1
  • Refrigerant gas: R-32
  • Guaranteed temperature range:
  • - Cooling: -10° ~ 46° C
  • - Heating: -15° ~ 24° C
Installation Data:
  • Pipe diameter Liquid: 6.35 mm (1/4") x3
  • Gas pipe diameter: 9.52 mm (3/8") x3
  • Maximum length of pipes: 50 m
  • Maximum height difference Internal Unit / External Unit: 15 m Internal Unit Above
  • Maximum height difference Internal Unit / External Unit: 10 m Internal Unit Below
Dimensions:
  • External Unit Dimensions (HxWxD): 710x840x330 mm