Description
Technical features
Internal units
Model
- Indoor Unit Catalog Code: 3x SRK20ZSX-T
- Power: 7000 btu/h
- Cooling Capacity: 2.0 kW
- Heating Capacity: 3.0 kW
- Treated Air: 300 ~ 732 m 3 /min
- Sound pressure level: 19 ~ 38 dB(A)
- Liquid pipe diameter: 6.35 mm (1/4")
- Gas pipe diameter: 9.52 mm (3/8")
- Internal Unit Dimensions (WxDxH): 920x220x305 mm
- Internal Unit Weight: 13 Kg
- Optional Wi-Fi card (Code AM-MHI-01 )
External Unit
Model:
- Indoor Unit catalog code: SCM50ZS-W
- Max indoor units: up to 3 indoor units
Energy efficiency:
- SEER: 8.80
- SCOP: 4.60
- Cooling Energy Efficiency Class: A+++
- Heating Energy Efficiency Class: A++
- Annual energy consumption in Cooling: 199 kWh/a
- Annual energy consumption in Heating: 1430 kWh/a
Performance:
- Cooling Capacity: 5.0 kW
- Heating Capacity: 6.0 kW
- Std Cooling absorption: 1.02 kW
- Std Heating absorption: 1.16 kW
- Sound power level: 64 dB(A)
- Sound pressure level: 52 dB(A)
Characteristics:
- Power (V/Hz/Φ): 220~240/50/1
- Refrigerant gas: R-32
- Guaranteed temperature range:
- - Cooling: -15° ~ 46° C
- - Heating: -15° ~ 24° C
- Pipe diameter Liquid: 6.35 mm (1/4") x3
- Gas pipe diameter: 9.52 mm (3/8") x3
- Maximum pipe length: 40 m
- Maximum height difference Internal Unit / External Unit: 15 m
Dimensions:
- External Unit Dimensions (WxDxH): 850(+65)x290x640 mm